Παρασκευή , Οκτώβριος 19 2018
Το Πρόγραμμα των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Το Πρόγραμμα των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου… έως τον τελικό!

Το Πρόγραμμα των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου… έως τον τελικό!… Το Παγκόσμιο Κύπελλο 2018, θα αρχίσει στις 14 Ιουνίου…

με τη συνάντηση Ρωσίας-Σαουδικής Αραβίας στο Λουζνίκι της Μόσχας.

Θα ολοκληρωθεί στις 15 Ιουλίου, στο ίδιο στάδιο με τον τελικό της διοργάνωσης.

Δείτε το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα, από τη φάση των ομίλων μέχρι και το μεγάλο τελικό:

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ (κλικ εδώ)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/6 Μόσχα Ρωσία – Σαουδική Αραβία
15/6 Γεκατέρινμπουργκ Αίγυπτος – Ουρουγουάη
19/6 Αγία Πετρούπολη Ρωσία – Αίγυπτος
20/6 Ροστόφ ον Ντον Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία
25/6 Σαμάρα Ουρουγουάη – Ρωσία
25/6 Βόλγκογκραντ Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
15/6 Αγία Πετρούπολη Μαρόκο – Ιράν
15/6 Σότσι Πορτογαλία – Ισπανία
20/6 Μόσχα Πορτογαλία – Μαρόκο
20/6 Καζάν Ιράν – Ισπανία
25/6 Σαράνσκ Ιράν – Πορτογαλία
25/6 Καλίνινγκραντ Ισπανία – Μαρόκο
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Καζάν Γαλλία – Αυστραλία
16/6 Σαράνσκ Περού – Δανία
21/6 Γεκατέρινμπουργκ Γαλλία – Περού
21/6 Σαμάρα Δανία – Αυστραλία
26/6 Μόσχα Δανία – Γαλλία
26/6 Σότσι Αυστραλία – Περού
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Μόσχα Αργεντινή – Ισλανδία
16/6 Καλίνινγκραντ Κροατία – Νιγηρία
21/6 Νίζνι Νόβγκοροντ Αργεντινή – Κροατία
22/6 Βόλγκογκραντ Νιγηρία – Ισλανδία
26/6 Αγία Πετρούπολη Νιγηρία – Αργεντινή
26/6 Ροστόφ ον Ντον Ισλανδία – Κροατία
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
17/6 Σαμάρα Κόστα Ρίκα – Σερβία
17/6 Ροστόφ ον Ντον Βραζιλία – Ελβετία
22/6 Αγία Πετρούπολη Βραζιλία – Κόστα Ρίκα
22/6 Καλίνινγκραντ Σερβία – Ελβετία
27/6 Μόσχα Σερβία – Βραζιλία
27/6 Νίζνι Ελβετία – Κόστα Ρίκα
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
17/6 Μόσχα Γερμανία – Μεξικό
18/6 Νίζνι Σουηδία – Νότια Κορέα
23/6 Σότσι Γερμανία – Σουηδία
23/6 Ροστόφ ον Ντον Νότια Κορέα – Μεξικό
27/6 Καζάν Νότια Κορέα – Γερμανία
27/6 Γεκατέρινμπουργκ Μεξικό – Σουηδία
Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
18/6 Σότσι Βέλγιο – Παναμάς
18/6 Βόλγκογκραντ Τυνησία – Αγγλία
23/6 Μόσχα Βέλγιο – Τυνησία
24/6 Νίζνι Αγγλία – Παναμάς
28/6 Καλίνινγκραντ Αγγλία – Βέλγιο
28/6 Σαράνσκ Παναμάς – Τυνησία
Η’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
19/6 Μόσχα Πολωνία – Σενεγάλη
19/6 Σαράνσκ Κολομβία – Ιαπωνία
24/6 Γεκατέρινμπουργκ Ιαπωνία – Σενεγάλη
24/6 Καζάν Πολωνία – Κολομβία
28/6 Βόλγκογκραντ Ιαπωνία – Πολωνία
28/6 Σαμάρα Σενεγάλη – Κολομβία

Tα ζευγάρια για τα νοκ άουτ συμπληρώθηκαν και έρχονται επικές μάχες για τη φάση των «16» με πολλά αμφίρροπα και συναρπαστικά παιχνίδια.

Δείτε τα ζευγάρια και το πρόγραμμα:

Το Πρόγραμμα των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου... έως τον τελικό!Γαλλία-Αργεντινή (30/6 17:00) – Kazan Arena

Ουρουγουάη-Πορτογαλία (30/6 21:00) – Fisht Olympic Stadium

Ισπανία-Ρωσία (01/07 17:00) – Luzhniki Stadium

Κροατία-Δανία (01/07 21:00) – Nizhny Novgorod Stadium

Βραζιλία-Μεξικό (02/07 17:00) – Samara Arena

Βέλγιο-Ιαπωνία (02/07 21:00) – Rostov Arena

Σουηδία-Ελβετία (03/07 17:00) – Krestovsky Stadium

Κολομβία-Αγγλία (03/07 21:00) – Otkrytie Arena

ΤΕΛΙΚΟΣ  : 15/07/18 Μόσχα

Το Πρόγραμμα των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου… έως τον τελικό!